shenjat e qenve

shenjat e qenve
Ruben Taylor

Njihni shenjën e qenit tuaj dhe mësoni më shumë për të!

Bricjapi – 22/12 deri më 21/01

I pëlqen shumë jashtë. Kanë tendencë të jetojnë shumë vite. Shquhet si gjurmues i gjërave apo njerëzve.

Ujori – 01/22 deri në 18/02

Miqësia është marka e kësaj shenje. I pëlqen harmonia dhe miqtë e mirë. Në stërvitje do të mësoni vetëm nga lavdërimet. Bëhuni një mik i mirë për qenin tuaj, si dhe një mjeshtër dhe do të keni çelësin e besnikërisë së tij.

Peshqit – 19/02 deri në 19/03

Është më e ndjeshme nga të gjitha, i pëlqen të jetë në atmosfera të qeta dhe të këndshme. Stërviteni atë pa e frikësuar. Ata mund të bëhen dembelë dhe priren të shtojnë peshë.

Dash – 03/20 deri në 20/04

Gjithmonë në mosmarrëveshje, ata humbasin kokën lehtë. Jo i turpshëm apo i tërhequr, por i guximshëm, fisnik dhe i vendosur. Duhet të stërvitet siç duhet për të përmbajtur impulset.

Demi – 04/21 deri në 20/05

Pëlqen të jetë në natyrë, ushqim i mirë dhe shumë ushtrime. Ai është i bindur, sepse ka dashuri për përsosmërinë. Ai mund të jetë kokëfortë.

Binjakët – 21/05 deri në 20/06

Shiko gjithashtu: Muaji i parë i qenit në shtëpi

Ai gjithmonë ndryshon humor dhe mund të jetë shumë nervoz. Trajnimi juaj duhet të bëhet me dashuri dhe miqësi. I pëlqen festat, udhëtimet dhe shoqëria. Jeta me monotoni nuk është e mirë për të.

Kanceri – 06/21 deri në 21/07

Shtëpia është më e mira për këtë qen. Edhe pse paqedashës, ai lufton ashpër për shtëpinë dhe zotërinë e tij. Është shumë besnik.Shumë i pakujdesshëm dhe i paqëndrueshëm, ai është i ndikuar nga mjeshtra dhe neurotikë.

Leo – 07/22 deri në 22/08

Pëlqen të tregohet dhe ka një sjellje madhështore. I pëlqen të admirohet dhe është shumë besnik. Në stërvitje, ai ka nevojë për lëvdata dhe dashuri.

Virgjëresha – 08/23 deri në 22/09

E do përsosmërinë. I kryen detyrat pikërisht ashtu siç duhet të kryhen. Si një qenush ai i thith lehtësisht mësimet. Asnjëherë mos tregoni shumë dhembshuri për një Virgjëreshë të sëmurë, pasi ai do ta gjykojë veten shumë më keq sesa është.

Peshorja – 23/09 deri në 22/10

Shiko gjithashtu: Dallimet midis Shih Tzu dhe Lhasa Apso

Pranon stërvitje më mirë me mësime të shkurtra ose mund të humbni interesin. Tregohuni të butë gjatë stërvitjes, përndryshe do të humbni qetësinë. Ai është i dashur dhe i shoqërueshëm.

Akrepi – 23/10 deri në 21/11

Ai është aktiv, dominues dhe mund të jetë shumë xheloz. Mos e inkurajoni xhelozinë e tyre. Stërvitja duhet të jetë e qetë dhe e butë.

Shigjetari – 22/11 deri në 21/12

Tërhiqet nga lojërat e unazës dhe aktivitetet emocionuese. I pëlqen të bëjë miq.
Ruben Taylor
Ruben Taylor
Ruben Taylor është një entuziast i pasionuar për qentë dhe pronar qensh me përvojë, i cili i ka kushtuar jetën e tij kuptimit dhe edukimit të të tjerëve për botën e qenve. Me mbi një dekadë përvojë praktike, Ruben është bërë një burim i besueshëm i njohurive dhe udhëzimeve për shokët e dashuruar të qenve.Pasi u rrit me qen të racave të ndryshme, Ruben zhvilloi një lidhje dhe lidhje të thellë me ta që në moshë të hershme. Magjepsja e tij me sjelljen, shëndetin dhe stërvitjen e qenve u intensifikua më tej, ndërsa ai u përpoq të siguronte kujdesin më të mirë të mundshëm për shokët e tij me gëzof.Ekspertiza e Rubenit shtrihet përtej kujdesit bazë të qenve; ai ka një kuptim të thellë të sëmundjeve të qenve, shqetësimeve shëndetësore dhe komplikimeve të ndryshme që mund të lindin. Përkushtimi i tij në kërkime dhe qëndrimi i përditësuar me zhvillimet më të fundit në këtë fushë siguron që lexuesit e tij të marrin informacion të saktë dhe të besueshëm.Për më tepër, dashuria e Rubenit për të eksploruar raca të ndryshme të qenve dhe karakteristikat e tyre unike e ka bërë atë të grumbullojë një pasuri të njohurive rreth racave të ndryshme. Njohuritë e tij të plota në tiparet specifike të racës, kërkesat për ushtrime dhe temperamentet e bëjnë atë një burim të paçmuar për individët që kërkojnë informacion rreth racave specifike.Nëpërmjet blogut të tij, Ruben përpiqet të ndihmojë pronarët e qenve të lundrojnë në sfidat e pronësisë së qenve dhe të rrisin foshnjat e tyre me gëzof për të qenë shoqërues të lumtur dhe të shëndetshëm. Nga trajnimiteknika për aktivitete argëtuese, ai jep këshilla dhe këshilla praktike për të siguruar edukimin perfekt të çdo qeni.Stili i ngrohtë dhe miqësor i shkrimit të Rubenit, i kombinuar me njohuritë e tij të mëdha, i ka dhënë atij një ndjekës besnik të entuziastëve të qenve, të cilët presin me padurim postimin e tij të ardhshëm në blog. Me pasionin e tij për qentë që shkëlqen përmes fjalëve të tij, Ruben është i përkushtuar të ndikojë pozitivisht në jetën e qenve dhe pronarëve të tyre.