Dyshekë sanitare për qen: cili është më i miri?

Dyshekë sanitare për qen: cili është më i miri?
Ruben Taylor

rrogozat sanitare mbërritën vërtet për të revolucionarizuar tregun. Më parë përdornim gazetë, e cila është e tmerrshme, sepse gazeta i lë këmbët e qenit pis, i lë të gjithë shtëpinë me erë gazete, nuk neutralizon erën e urinimit dhe nuk e thith si duhet urinimin, duke lagur të gjithë dyshemenë. Është mirë që ata shpikën rrogozin higjienik , me të vërtetë nuk ka asnjë krahasim me avantazhet ndaj gazetës.

Në fillim, rrëfej se jam përpjekur të përdor gazetën, në fund të fundit, është praktikisht falas (thjesht përdorni gazetën e vjetër që dikush do ta hidhte). Por me të vërtetë nuk ia vlen. Sot, Pandora dhe Cléo nuk mbesin kurrë pa tapetet sanitare dhe unë kam përfshirë koston e tapetit sanitar në kostot mujore (një paketë me 30 njësi kushton nga 39 R$ deri në 59 R$). Meqenëse janë dy prej tyre dhe ata e urrejnë ta bëjnë atë kur përdoret shumë, unë përdor dy dyshekë në ditë.

Shiko gjithashtu: Lënia e qenit tuaj në shtëpinë e një miku ose të afërmi

Por u desh 1 vit për të gjetur tapetin e përsosur të tualetit. Ashtu është, 1 vit! Kam testuar pothuajse të gjithë që mund të gjeja. Edhe të importuara. Le të krahasojmë markat më të njohura më poshtë.

Përparësitë e tapetit të tualetit për qen

– Disa qen zhvillojnë një alergji ndaj bojës së gazetës, në rastin e tapetit të tualetit, kjo nuk ndodh

– Materiali i tapetit të tualetit neutralizon aromën e shurrës, duke mos e lënë atë erën e shurrës në shtëpi

– Tapeti i tualetit nuk e ka atë erën e fortë të gazetës

– Mirë qilima tualeticilësia e përthith shumë shpejt urinimin, duke bërë që qeni të mos i lag putrat në urinim

– Nuk i ndotni duart për të hequr qilimin nga dyshemeja, ndryshe nga gazeta

– Nuk i ndot putrat e qenit

Tani e dini pse tapeti i tualetit është vendi perfekt dhe ideal që qeni juaj ta eliminojë në shtëpi. Le të krahasojmë markat më të njohura të tapeteve sanitare në treg.

Para se të shihni tabelën e mëposhtme, është e rëndësishme të dini se për çfarë shërben GEL-i i pranishëm në tapetet sanitare. Xheli bën që tapeti të thithë më shumë lëngje në një zonë të vetme. Xheli gjithashtu ndihmon në neutralizimin e erës së urrës. Sa më shumë xhel të ketë një jastëk sanitar, aq më mirë. Dhe sa më i hollë të jetë dysheku, aq më shumë xhel ka. Sa më i trashë të jetë qilimi, aq më shumë pambuk përmban, i cili ka një fuqi absorbuese më të keqe se xheli.

Nëse keni dyshime për sasinë e xhelit, merrni dy pako që përmbajnë, për shembull, 30 njësi mat . Shihni cila paketë është më e vogla, më kompakte. Kjo është zakonisht rrogoza që përmban më shumë xhel.

Shiko gjithashtu: Qeni me kollë: arsyet e mundshme
MARKA ÇMIMI

(paketë prej 30)

SIZE KOMENT
Super Seksioni (Petix) 49,90 R$ 80×60 Ka pak xhel, mund të shihni pambukun brenda dyshekut. Kur e shtrijmë tapetin për ta vendosur në dysheme, pambuku lëviz nga vendi dhe nuk shpërndahet mirë në qilim. Blejja aq i hollë. Ishte ai që Cléo goditi më shumë. Blini këtu.
Super Premium (Petix) 58,94 R$ 90×60 Madhësia O është shumë i mirë pasi i lë shumë hapësirë ​​qenit të urinojë. Por nuk ka shumë xhel, është një dyshek më i trashë. Kjo dëmton përthithjen, përveç që e bën paketimin më të vështirë për t'u ruajtur sepse është më pak kompakt. Blini këtu.
Chalesco 49,90 R$ 90×60 Qilja është shumë e hollë, sepse ka shumë xhel, gjë që është e mrekullueshme. Urina thahet shumë shpejt. Është përmasat më të mëdha në treg në lidhje me hapësirën e xhelit, sepse buza e saj është më e ngushtë. Blini këtu.

Preferenca për rrogozin më të mirë të tualetit varet nga çdo person dhe veçanërisht nga çdo qen. Disa qen do të preferojnë një markë ndaj tjetrës, ju takon juve ta provoni në shtëpi dhe të zgjidhni të preferuarën tuaj.

Kliko këtu për të blerë tapetin e tualetit me çmimin më të mirë.

Shënim: testet e kryera dhe rezultatet e tyre janë me origjinë personale. Teksti i këtij artikulli përfaqëson mendimin personal të autorit dhe nuk ka bazë teknike dhe as synon të shpifë ndonjë markë. Secili person është i lirë të bëjë përvojat e tij dhe të zgjedhë tapetin e tij të preferuar. Këtu në këtë artikull është përshkruar mendimi ynë dhe asgjë më shumë. tekImazhet e paketimit janë marrë nga Google Images.

Ky artikull nuk sponsorizohet nga asnjë kompani.

Kam krahasuar qilimin Chalesco me tapetin SuperSecão në video! Kush fiton?
Ruben Taylor
Ruben Taylor
Ruben Taylor është një entuziast i pasionuar për qentë dhe pronar qensh me përvojë, i cili i ka kushtuar jetën e tij kuptimit dhe edukimit të të tjerëve për botën e qenve. Me mbi një dekadë përvojë praktike, Ruben është bërë një burim i besueshëm i njohurive dhe udhëzimeve për shokët e dashuruar të qenve.Pasi u rrit me qen të racave të ndryshme, Ruben zhvilloi një lidhje dhe lidhje të thellë me ta që në moshë të hershme. Magjepsja e tij me sjelljen, shëndetin dhe stërvitjen e qenve u intensifikua më tej, ndërsa ai u përpoq të siguronte kujdesin më të mirë të mundshëm për shokët e tij me gëzof.Ekspertiza e Rubenit shtrihet përtej kujdesit bazë të qenve; ai ka një kuptim të thellë të sëmundjeve të qenve, shqetësimeve shëndetësore dhe komplikimeve të ndryshme që mund të lindin. Përkushtimi i tij në kërkime dhe qëndrimi i përditësuar me zhvillimet më të fundit në këtë fushë siguron që lexuesit e tij të marrin informacion të saktë dhe të besueshëm.Për më tepër, dashuria e Rubenit për të eksploruar raca të ndryshme të qenve dhe karakteristikat e tyre unike e ka bërë atë të grumbullojë një pasuri të njohurive rreth racave të ndryshme. Njohuritë e tij të plota në tiparet specifike të racës, kërkesat për ushtrime dhe temperamentet e bëjnë atë një burim të paçmuar për individët që kërkojnë informacion rreth racave specifike.Nëpërmjet blogut të tij, Ruben përpiqet të ndihmojë pronarët e qenve të lundrojnë në sfidat e pronësisë së qenve dhe të rrisin foshnjat e tyre me gëzof për të qenë shoqërues të lumtur dhe të shëndetshëm. Nga trajnimiteknika për aktivitete argëtuese, ai jep këshilla dhe këshilla praktike për të siguruar edukimin perfekt të çdo qeni.Stili i ngrohtë dhe miqësor i shkrimit të Rubenit, i kombinuar me njohuritë e tij të mëdha, i ka dhënë atij një ndjekës besnik të entuziastëve të qenve, të cilët presin me padurim postimin e tij të ardhshëm në blog. Me pasionin e tij për qentë që shkëlqen përmes fjalëve të tij, Ruben është i përkushtuar të ndikojë pozitivisht në jetën e qenve dhe pronarëve të tyre.